Yobi 3D – wyszukiwarka, która znajdzie każdy model 3D

Pinterest

Sama drukarka nie wystarczy, by tworzyć. Potrzebny jest jeszcze filament i oczywiście model 3D. W procesie produkcji nie zawsze trzeba robić wszystko od początku, nie każdy może też mieć umiejętności projektowania 3D. Wtedy używa się gotowych obiektów, których w sieci jest całe mnóstwo. Tylko jak je znaleźć?

Co ma zrobić architekt, który chce wykonać makietę zaprojektowanego budynku i potrzebuje dla ozdoby drzewa, samochody i przechodzących ludzi? Może spędzić drugie tyle czasu na projektowaniu 3D modeli lub znaleźć je w repozytoriach w internecie. Istnieje bardzo wiele takich portali, które gromadzą gotowe modele 3D, ale ich przeszukiwanie może zająć sporo czasu.

Na przeciw takim oczekiwaniom wyszli twórcy platformy , która działa jak wyszukiwarka Google, tyle tylko że wyświetla dostępne w sieci modele 3D. Wystarczy wpisać po angielsku w pole wyszukiwarki, co potrzebujemy (np. car, house, tree itd), a strona wyświetli wyniki w postaci podglądu znalezionych z różnych źródeł modeli. Każdy obiekt można oglądać z różnych perspektyw, przybliżać i zmieniać rodzaje widoku. Wyszukiwarka podpowiada także, czy model nadaje się do druku, czy wymaga dopracowania.

Dzięki Yobi3D można szybko i łatwo znaleźć to czego dokładnie szukamy. Twórcy platformy ciągle starają się dopracowywać silniki wyszukiwarki, by była ona jeszcze bardziej dokładniejsza i prezentowała więcej wyników.

Podziel się artykułem!

  • Facebook
  • Google Plus
  • Wykop
  • Twitter
Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Email
Print
Google+