Trzy wymiary wyobraźni – Kids Creation Station

Pinterest

Kids Creation Station - Druk 3D

Czy pamiętacie swoje rysunki z dzieciństwa? Może przechowujecie je na strychu albo w szufladach? A może wieszacie na lodówce dzieła swoich dzieci? Ciekawe, co byście powiedzieli, gdyby te wszystkie rysunki zyskały nowe życie i przekształciły się na przykład w… figurki. Cóż, dla druku 3D to nic trudnego.

Kids Creation Station to nowy startup, który umożliwia stworzenie trójwymiarowego modelu na podstawie dziecięcych rysunków. Jego działanie jest bardzo proste, a użytkownik nie musi właściwie nic robić – oczywiście poza stworzeniem własnego dzieła sztuki. Wystarczy posiadać smartfona z systemem Android. Zakładamy konto, ściągamy odpowiednią aplikację, a potem wgrywamy na telefon obrazek, mający stanowić podstawę modelu. Zapisuje się on do naszej prywatnej biblioteki. Po złożeniu zamówienia czekamy kilka tygodni i voilà – przyjeżdża do nas przedmiot z obrazka. Może to być postać, potwór, drzewko, kotek lub cokolwiek tylko dziecku przyjdzie do głowy. Kids Creation Station to wspaniały sposób, by nasza pociecha wyzwoliła pokłady swej nieskończonej wyobraźni.

Kids Creation Station - druk 3d

Każdy model ma około 13 cm wysokości i służy wyłącznie do dekoracji. Oznacza to, że nie można go dawać dzieciom do zabawy. Materiał, z jakiego wykonane są figurki nie jest wodoodporny, więc model mógłby łatwo ulec zniszczeniu.

Projekt powstał na razie w Stanach, ale kto wie, czy kiedyś nie dotrze również do Polski. Obecnie usługa jest dość droga – ok. 100 dolarów za pierwsze zamówienie i 60 za kolejne. Biorąc jednak pod uwagę możliwość ożywienia wspomnień z dzieciństwa, żadna cena nie wydaje się wygórowana.

Podziel się artykułem!

  • Facebook
  • Google Plus
  • Wykop
  • Twitter
Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Email
Print
Google+