ReadyBox, czyli drukowanie dwa razy szybsze

Pinterest

Drukarka 3D ReadyBox została opracowana w jednym celu: aby zwiększyć szybkość druku 3D w urządzeniach konsumenckich. Powstał prototyp, a kampania na Kickstarterze już wystartowała.

Typowa drukarka desktopowa przeznaczona dla „domowych” użytkowników jest w stanie drukować z prędkością do 200 mm/s. Urządzenia te ograniczają tarcia materiału podczas pracy i aplikowanie filamentu z głowicy drukującej.

ReadyBox

Student inżynierii Uniwersytetu w Maryland postanowił udoskonalić tę technologię. Brett Potter zaprojektował i stworzył urządzenie, które jest w stanie drukować z prędkością 400 mm/s. Szybkość nie odbywa się kosztem grubości warstwy materiału, bo ReadyBox osiąga taką wartość przy 0,05 mm. Model budynku Empire State Building o wysokości 330 mm drukarka stworzyła w niecałe trzy godziny.

Swoją szybkość ReadyBox zawdzięcza unikalnemu procesowi wytłaczania filamentu, dzięki któremu materiał szybciej zostaje dostarczony do ekstrudera. To przekłada się również na większej dokładności urządzenia, ponieważ nie tworzą się zatory, a wydruk następuje płynnie.

Kolejną zaletą jest maksymalne wykorzystanie powierzchni druku, ponieważ obszar roboczy wynosi 330x330x330 mm, przy wymiarach całego urządzenia: 550x550x560 mm. Drukarka jest bardzo łatwa w obsłudze: ma funkcję samokalibracji i oczyszczania po wydruku.

Podziel się artykułem!

  • Facebook
  • Google Plus
  • Wykop
  • Twitter
Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Email
Print
Google+