Polski sklep z modelami 3D powstanie w połowie 2015 r.

Pinterest

Co jest potrzebne do drukowania przedmiotów? Przede wszystkim sprzęt, czyli drukarka 3D i do tego zestaw kilku rolek filamentów. Wydaliśmy około 5 tysięcy i posiadamy w miarę profesjonalną drukarkę 3D z materiałem do drukowania, czy to już wszystko? No tak, trzeba mieć co drukować.

Michał Frączek i Jakub Krzych, twórcy sklepu internetowego ze sprzętem do druku przestrzennego Materialination, zamierzają poszerzyć swoją działalność i zająć się handlem modelami 3D. W ten sposób oprócz drukarki 3D będzie można tam znaleźć trójwymiarowe modele gotowe do zmaterializowania. Czy projekt Polaków ma szanse się powieść, skoro w sieci działa mnóstwo magazynów gotowych projektów modeli 3D, które można pobrać zupełnie za darmo?

Sklep z modelami ma działać jak market. Twórcy projektów będą mogli sprzedawać swoje dzieła, a właściciele drukarek kupować je po niższych cenach, ze względu na to, że trafią one do wielu odbiorców. Cena jednego modelu ma nie przekraczać 15 dol.  Market ma być bardziej przystępny także ze względu na to, że projektanci nie będą musieli zrzekać się praw autorskich na rzecz firmy, jak dzieje się w innych tego typu sklepach.

Nowy Materialination ma być gotowy do działania w połowie tego roku.

Podziel się artykułem!

  • Facebook
  • Google Plus
  • Wykop
  • Twitter
Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Email
Print
Google+