Nowy bioprinter w rosyjskim centrum badań Skolkovo

Pinterest
New bioprinter - Skolkovo, Russia

New bioprinter – Skolkovo, Russia

Rosyjscy naukowcy jak nikt inny potrafią łączyć znajomość skomplikowanych nowoczesnych technologii z wrodzoną zdolnością do improwizacji, a są to umiejętności, które mogą się przydać branżą jaką jest bioprinting. Pomimo ogromnych wysiłków badawczych na całym świecie oraz robionych postępów jest jeszcze daleko od skutecznego zastosowania bioprintingu w praktyce. Tymczasem nowy bioprinter oprazowany przez 3D Bioprinting Solutions – rosyjską firmę z siedzibą w centrum innowacji Skolokovo może poruszyć społecznością naukową i całą branżą drukowania 3D na świecie.

Skołkowo jest najbardziej zaawansowanym i nowoczesnym parkiem naukowym Rosji, w którym firmy działają w obszarach takich jak IT, energia, badania jądrowe oraz biomedycyna. Bioprinter zaprezentowany dosłownie dwa dni temu przez 3D Bioprinting Solutions chce zrewolucjonizować bioprinting poprzez łączenie wszystkich znanych obecnie metody bioprinting.

Naszą misją jest znalezienie rozwiązań dla ogromnej rzeczy ludzi na całym świecie, którzy muszą poddać się naprawie narządów wewnętrznych lub ich transplantacji” – powiedział Vladimir Mironow, dyrektor naukowego laboratorium w Skołkowie.

Według danych zebranych przez 3D Bioprinting Solutions obecna branża bioprinting na światowym rynku jest warta około 3,6 miliardów dolarów (czyli więcej niż cały sektor produkcyjny druku 3D) i zawiera szereg konkretnych technologii badawczych, które są rozwijane już od ponad kilka lat. Istnieje również ścisła zależność rozwoju rynku bioprinting, który napędzany jest przez nowe osiągnięcia w wynajdowaniu leków na różne choroby.

Podziel się artykułem!

  • Facebook
  • Google Plus
  • Wykop
  • Twitter
Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Email
Print
Google+