Nowa jakość wydruku 3D

Pinterest

Wokół druku 3D już rodzą się kontrowersje. Niektórzy uważają, iż jest to technologia, która może odmienić proces produkcji na całym świecie, a także wzbogacić życie prywatne użytkowników. Inni sądzą z kolei, że drukowanie w trzech wymiarach może być tylko zabawą, ponieważ przedmioty otrzymane w ten sposób nie nadają się do codziennego użytku.

Pracownicy firmy Zortrax postanowili jednak walczyć z tą opinią, udowadniając, że druk 3D potrafi więcej niż myślimy. Jak to zrobili? Tworząc nowe materiały o niezwykłych właściwościach. Poznajcie filamenty Z-HIPS i Z-GLASS.

Solidny jak Z-HIPS

Filament Z-HIPS charakteryzuje się przede wszystkim dużą odpornością na uderzenia. Z jego pomocą będzie można tworzyć np. obudowy do elektronicznych urządzeń, i to zarówno do użytku codziennego, jak i przemysłowego. Z-HIPS nadaje się również do przetwarzania na różne sposoby – można go malować, piaskować lub kleić. Filament zaprojektowany jest w taki sposób, by dało się stosować go przy drukowaniu dużych modeli, posiada on bowiem właściwości zapobiegające powstawaniu odkształceń.

Przejrzysty jak Z-GLASS

Z-GLASS to materiał, w którym zawarto włókno szklane. Dzięki temu jest on odporny na rozciąganie i ścieranie, charakteryzuje się także wysoką przepuszczalnością światła. Nie zniszczą go również sól, zasady czy kwasy. Z-GLASS doskonale nadaje się więc do drukowania modeli, wykorzystywanych w przemyśle, takich jak przekładnie, tryby itd.

Nowe filamenty Zortraxa stanowią uzupełnienie linii Z-ABS oraz Z-ULTRAT. Opracowano je dzięki autorskiej technologii LPD (layer plastic deposition). Obydwa filamenty dostępne są w cenie 169 zł za szpulę w salonie Zortrax Store w Krakowie oraz u autoryzowanych resellerów.

Podziel się artykułem!

  • Facebook
  • Google Plus
  • Wykop
  • Twitter
Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Email
Print
Google+