Kipling i Materialise stworzyli unikalną… torbę na zakupy

Pinterest

Technologia druku 3D, mimo iż wciąż brzmi nieco surrealistycznie, wcale nie musi służyć (jedynie) tajnym agentom podczas misji ratowania świata. Choć może się to wydawać odległe i trudne do zrealizowania, drukowanie 3D może być świetnym narzędziem nie tylko do codziennego wykorzystywania w praktyce, ale stanowić również wspaniały sposób na urozmaicenie naszej… garderoby – na przykład damskich torebek. Na taki pomysł wpadła firma Kipling, która w porozumieniu i z pomocą Materialise stworzyła unikalną torbę na zakupy wydrukowaną z nowoczesnego elastycznego filamentu o tajemniczej nazwie TPU 92A-1.

Egzotyczny shopping

Charakterystycznym wyróżnikiem belgijskiej firmy Kipling jest nie tylko ciekawe wzornictwo, wykorzystywane przy tworzeniu eleganckich toreb i akcesoriów, ale także interesujące logo. Jeśli ktoś mówi Kipling, to myśli o małpie. Tak, ich znakiem jest maleńka złota małpka, która pojawia się zawsze w towarzystwie nazwy firmy. Logo samo w sobie stanowi estetyczny akcent, projektanci postanowili jednak je urozmaicić, tworząc bardzo nietypowy produkt. Jest nim przezroczysta shopperka (popularny ostatnio rodzaj torebki), w całości pokryta małpkami wydrukowanymi za pomocą nowoczesnej technologii 3D.

Monkey Madness

Torebka pochodzi z kolekcji Monkey Madness, poświęconej różnorodnym wariacjom na temat firmowej maskotki. Wszystkie torebki z kolekcji wykończone są wzorami w kiplingowskie małpy. Tylko jeden model dostąpił jednak zaszczytu bycia wyposażonym w logo 3D. Specjaliści z firmy Materialise, zajmującej się drukowaniem z użyciem technologii 3D, zatroszczyli się o jak najlepsze wykonanie projektu. Dwuwymiarowej małpce dodali oni jeszcze jeden wymiar, prezentując model w czterech różnych wersjach. Stanowiły one prototyp, z którego klient wybrał projekt, najbardziej odpowiadający jego wymaganiom. Składa się on z wielu małych małp, stykających się nawzajem ogonami w taki sposób, że trudno znaleźć pomiędzy nimi przerwę. Kiedy ustalono już, jak będzie wyglądał wzór, dopracowano jego górne i dolne elementy, tak aby efekt dawał wrażenie spójności. Następnie wydrukowano go jako jedną całość.

Kipling & Materialise - torba na zakupy wydrukowana w druku 3d

Materiał na miarę nowoczesności

Torebka City Jungle Shopper dostępna jest w dwóch rodzajach materiału. Pierwszy to rozciągliwy TPU 92A-1, tworzony za pomocą technologii laserowej. Drugi to epoksydowy materiał, do produkcji którego wykorzystano opracowaną przez Materialise technologię Mammoth Stereolitography.

Kiplingowscy projektanci twierdzą, iż są bardzo zadowoleni z zastosowania nowego, niezwykłego rozwiązania w swojej kolekcji. Według nich, najważniejsze dla firmy jest innowacyjne podejście do tego co robią – a wykorzystanie druku 3D z pewnością wpisuje się w te założenia.

Podziel się artykułem!

  • Facebook
  • Google Plus
  • Wykop
  • Twitter
Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Email
Print
Google+