Jelwek Watch – polski drewniany zegarek na rękę z drukarki 3D

Pinterest

Zegarek Jelwek - wydrukowany na drukarce 3D

Wydrukowanie elementów zegarka to nie wyczyn. Taki drobne jubilerskie przedmioty można tworzyć w nieskończoność. Ale wydrukowanie go z drewna, tak aby był funkcjonalny i elegancki, a do tego w pełni sprawny, to już jest coś. Na dodatek dokonali tego młodzi inżynierowie z Polski. Czy wydrukowane zegarki trafią do sprzedaży?

Punktualne drewno

Jelwek Watch to zegarek na rękę łączący klasyczny wygląd szykownego dodatku z niezwykłym wyglądem drewnianej koperty i bransolety. Elementy zostały wydrukowane na drukarce Prus i3 firmy Jelwek w technologii FFF technology (Fused Filament Fabrication). Są dostępne w dwóch wersjach „kolorystycznych”: ciemny zostały wykonany z filamentu Laywoo-D, natomiast jasny z woodFill. To materiały, z których dosyć trudno uformować małe elementy i detale. Z drukarki 3D pochodzą elementy bransoletki oraz koperta. Pozostałe części, takie jak zapinka, czy wskazówki są już standardowymi, wykorzystywanymi przez zegarmistrzów produktami. Mechanizm to japońska konstrukcja, którą wykorzystuje m.in. firma Citizen.

Drewniane zegarki są gustowne i designerskie, a przy tym ekologiczne i… lekkie. Ważą zaledwie 44 gramy. Zegarki zostały zaprojektowane przez studentów Politechniki Rzeszowskiej na oprogramowaniu CAD. Stworzenie jednego modelu zajmuje pięć godzin: trzy godziny trwa druk, a dwie składanie mechanizmu przez zegarmistrza. Aby stać się właścicielem takiego gadżetu można, a nawet trzeba wspomóc twórców na platformie crowdfundingowej Indiegogo. Każdy zegarek pakowany jest w estetyczne pudełko, przez co produkt wygląda bardzo atrakcyjnie i profesjonalnie. Już wkrótce będzie można zobaczyć ludzi na ulicach z drewniana biżuterią.

Podziel się artykułem!

  • Facebook
  • Google Plus
  • Wykop
  • Twitter
Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Email
Print
Google+