Jak druk 3D pomaga przyszłym matkom

Pinterest

Druk 3D to technologia, która wykorzystywana jest w coraz większym zakresie. Znana światowa firma produkująca artykuły dla niemowląt wpadła na niecodzienny pomysł na kolejne zastosowanie drukarek 3D.

Technologia druku 3D ma niezwykle szerokie zastosowanie. Dowodem na to jest nie tylko wykorzystywanie drukarek do produkcji prototypów różnych przedmiotów czy tworzenie protez części ludzkiego ciała. Jak się niedawno okazało, druk 3D może mieć także wymiar pozamaterialny.

Koncern Huggies Brazil postanowił wykorzystać możliwości druku 3D w niecodzienny sposób. Wiele gabinetów lekarskich wyposażonych jest dziś w nowoczesne urządzenia USG, które pozwalają na uzyskanie trójwymiarowego obrazu. Po podłączeniu do nich drukarki możliwe jest stworzenie modelu tego, co widoczne jest na ekranie. Jak nietrudno się domyślić, Huggies postanowiło wykorzystać tę metodę w celu drukowania kształtów nienarodzonych jeszcze dzieci. Skorzystają na tym szczególnie te z przyszłych matek, które mają duże problemy ze wzrokiem lub są niewidome. Nie mogą one zobaczyć obrazu na USG, lecz druk 3D pozwala im “poczuć”, jak wygląda ich dziecko.

Jedną z niewidomych kobiet, która dzięki technologii trójwymiarowego druku mogła po raz pierwszy zobaczyć swojego synka, jest Tatiana Guerrera. Huggies przygotowało nawet specjalny klip, promujący to nietypowe zastosowanie druku 3D:

Urządzenia drukujące w trzech wymiarach mogą pomagać niewidomym na różne sposoby. Japońscy eksperci wpadli niedawno na pomysł drukowania w 3D specjalnych map, przeznaczonych dla osób niedowidzących. Ich wypukła struktura pozwalałaby na dogodne sprawdzenie różnych cech topograficznych miasta, jak umiejscowienie linii komunikacji miejskiej czy dróg.

Podziel się artykułem!

  • Facebook
  • Google Plus
  • Wykop
  • Twitter
Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Email
Print
Google+