Ekspansja polskich drukarek 3D

Pinterest

Polska branża druku przestrzennego stale się rozwija, dzięki innowacyjnym przedsiębiorcom, którzy nie boją się wyzwań i ciagle prą naprzód. Przykładem takiego producenta jest olsztyńska firma Zortrax. Produkty polskiego producenta są dostępne już w 49 krajach na całym świecie.

Zortrax dostarcza zintegrowane środowisko druku 3D. Ich flagowym produktem jest najlepsza w swojej klasie konsumencka drukarka, która nie wymaga skomplikowanej obsługi i jest dostępna w przystępnej cenie – Zortrax M200. Właściciele tego sprzętu mają do dyspozycji dedykowane filamenty Z-Series, do których ostatnio dołączyły dwa nowe materiały: Z-Glass i Z-Hips. Oferta Zortraxa zdobyła uznanie wśród pasjonatów druku przestrzennego na całym świecie, o czym świadczą liczne wyróżnienia, np. pierwsze miejsce w rankingu portalu 3DHubs w kategorii Plug&Print.

Niemieckie wsparcie

Zortrax wciąż stara się dotrzeć do nowych odbiorców w Polsce i za granicą nietypowymi dla branży kanałami. W kraju Zortrax przetarł szlaki udostępniając sprzęt sieci sklepów ze sprzętem gospodarstwa domowego RTV Euro AGD. Na zachodzie producent drukarek podpisał umowę o współpracę z niemiecką iGo3D. Jest to firma, która zajmuje się wsparciem dystrybucji dla producentów urządzeń do druku 3D. Niemiecka organizacja będzie wspierać olsztyńską firmę dostarczając produkty klientom końcowym poprzez własne kanały dystrybucji oraz nawiązując współpracę z największymi niemieckimi resellerami: MediaSaturn, Conrad czy Reichelt. W ten sposób drukarki, filamenty i oprogramowanie Zortrax znajdzie się w takich sklepach z elektroniką jak Saturn czy MediaMarkt.

Świetlana przyszłość

Zortrax nie zamierza jednak poprzestać na europejskich rynkach. Już teraz, czyli od marca tego roku, oferta firmy dociera do klientów z 49 państw, m.in. z Czech, Irlandii lub Ukrainy, ale także z Indii czy Gwatemali. Przedstawiciele Zortraxa zapowiadają, że w planach przewiduje się także współpracę z resellerami w Rosji oraz na rynkach Eurazjatyckiej Unii Celnej. Do tej pory drukarki 3D Zortrax M200 ma swojej ofercie 84 sprzedawców. W ekspansji na nowe rynki pomoże zacieśnienie współpracy z iGo3D.

Rozwój Zortraxa nie przejawia się tylko w zwiększaniu ilości punktów sprzedaży. Od pewnego czasu firma szykuje się na podbój Giełdy Papierów Wartościowych.

Podziel się artykułem!

  • Facebook
  • Google Plus
  • Wykop
  • Twitter
Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Email
Print
Google+